Алдо Климан: Разлика помеѓу преработките

Додадени 35 бајти ,  пред 1 година
ситна поправка
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона)
(ситна поправка)
* Sande Stojčevski: “Abor gora” (Izdavački centar Rijeka, [[Риека]], [[1988]]), иэбор од поеэијата на [[Санде Стојчевски]] на хрватски јаэик,
* Risto Jačev: “Pepeo pod maslinama / Egejske rapsodije” (3000 GODINA ZA DAR, Zadar, [[2008]]), иэбор од поеэијата на [[Ристо Јачев]] на хрватски јаэик, ISBN 978-953-7217-39-6
 
==Наводи==
{{наводи}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Климан, Алдо}}