Андре Мари Ампер: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Додадена категорија using AWB)
с (→‎top: Додадена категорија)
[[Категорија:Почесни членови на Петербуршката академија на науките]]
[[Категорија:Магнетичари]]
[[Категорија:Членови на Кралското друштво на Единбург]]