Разлика помеѓу преработките на „Луковица (Тетовско)“

с (→‎Родови: Правописна исправка, replaced: турците → Турците)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
 
== Историја ==
[[File:Луковица (тетовско).jpg|thumb|mini|Поглед на Луковица]]
 
Во {{римски|19}} век, Луковица било село во Тетовската каза на [[Отоманско Царство|Отоманското Царство]].