Разлика помеѓу преработките на „Доналд Трамп“

Нема измена во големината ,  пред 9 месеци
нема опис на уредувањето
(Откажано уредувањето 4325301 на уредникот 92.53.57.150 (разговор))
Ознака: Отповикај
}}
 
'''Доналд Џон Трамп''' ({{lang-en|Donald Trump}}, роден на {{роден на|14|јуни|1946}}) — американски политичарбизнисмен, стопанственик, јавна личност и [[Список на претседатели на Соединетите Американски Држави|45.]] [[претседател на САД]].
 
== Животопис ==
45

уредувања