Разлика помеѓу преработките на „Стајколас (Горно Дивјаци)“

с (→‎Поврзано: clean up, replaced: Црквен → Црковн (2))
Ознака: Отповикано
* [[Петров Гроб (Горно Дивјаци)|Петров Гроб]] — доцноантички рудник;
* [[Кошари (Горно Дивјаци)|Кошари]] — средновековна црква со некропола;
* [[ЦрковнЦрковен Даб (Горно Дивјаци)|ЦрковнЦрковен Даб]] — средновековна населба;
* [[Горно Дивјаци]];
* [[Список на археолошки наоѓалишта во Крушевско]];