Разлика помеѓу преработките на „Стајколас (Горно Дивјаци)“

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎Поврзано: clean up, replaced: Црквен → Црковн (2)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Крушевскотокрушевското)
с (→‎Поврзано: clean up, replaced: Црквен → Црковн (2))
* [[Петров Гроб (Горно Дивјаци)|Петров Гроб]] — доцноантички рудник;
* [[Кошари (Горно Дивјаци)|Кошари]] — средновековна црква со некропола;
* [[ЦрквенЦрковн Даб (Горно Дивјаци)|ЦрквенЦрковн Даб]] — средновековна населба;
* [[Горно Дивјаци]];
* [[Список на археолошки наоѓалишта во Крушевско]];