Разлика помеѓу преработките на „Прв вселенски собор“

Нема измена во големината ,  пред 4 месеци
с
с (→‎top: clean up, replaced: accessdate=1 March → accessdate=March)
[[Категорија:Вселенски собори]]
[[Категорија:4 век во христијанството]]
[[Категорија:ЦрквениЦрковни собори прифатени од Православната црква]]
[[Категорија:Црквени собори прифатени од Древноисточните цркви]]
[[Категорија:Црквени собори прифатени од Римокатоличката црква]]