Разлика помеѓу преработките на „Општина Новаци“

с
Попрецизирање што е тоа јужна Македонија
(Одбиена последната промена (од 77.29.97.86) и ја поврати преработката 4322624 на Bjankuloski06)
Ознака: Рачно отповикување
с (Попрецизирање што е тоа јужна Македонија)
}}
 
'''Општина Новаци''' — [[општина]] во [[Јужна Македонија|јужниот дел на Република Македонија]]. Центар на општината е селото [[Новаци]].
 
[[File:Novaci Municipality.svg|thumb|right|245px|Карта на општина Новаци со селските атари.]]