Кејгаски јазик: Разлика помеѓу преработките

с
→‎Поврзано: Јазична исправка, replaced: нило-сахарски → нилосахарски, Нило-сахарски → Нилосахарски
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-[[Category: +[[Категорија:))
с (→‎Поврзано: Јазична исправка, replaced: нило-сахарски → нилосахарски, Нило-сахарски → Нилосахарски)
 
* [[Кадуски јазици]]
* [[Кардофански јазици]]
* [[Нило-сахарскиНилосахарски јазици]]
 
{{нило-сахарскинилосахарски-јазици-никулец}}
 
[[Категорија:Кадуски јазици]]