Нилосахарски јазици: Разлика помеѓу преработките

с
→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: Нило-сахарски → Нилосахарски
с (Јазична исправка, replaced: лингвистот → јазичарот)
с (→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: Нило-сахарски → Нилосахарски)
* [http://starling.rinet.ru/maps/maps15.php?lan=en Карта на нилосахарски јазици]
 
{{Нило-сахарскиНилосахарски-јазици-никулец}}
 
{{Нормативна контрола}}