Разлика помеѓу преработките на „Кавкаски јазици“

с
→‎Надворешни врски: Правилен назив на предлошка, replaced: Кавкаски-јазици-никулец → Кавкаски-јазик-никулец
(→‎Надворешни врски: ситна поправка)
с (→‎Надворешни врски: Правилен назив на предлошка, replaced: Кавкаски-јазици-никулец → Кавкаски-јазик-никулец)
 
* [http://linguarium.iling-ran.ru/publications/caucas/alw_cau_content.shtml Атлас на кавкаските јазици]
 
{{Кавкаски-јазицијазик-никулец}}
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Кавкаски јазици|*]]