Разлика помеѓу преработките на „Вепски јазик“

Одземени 2 бајти ,  пред 3 месеци
с
→‎Надворешни врски: Правилен назив на предлошка, replaced: Уралски-јазици-никулец → Уралски-јазик-никулец
с (→‎Писмо: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница)
с (→‎Надворешни врски: Правилен назив на предлошка, replaced: Уралски-јазици-никулец → Уралски-јазик-никулец)
* [http://vepsian.krc.karelia.ru Вепски јазичен корпус и речник]
 
{{Уралски-јазицијазик-никулец}}
{{Уралски јазици}}
{{Нормативна контрола}}