Разлика помеѓу преработките на „Сергеј Брин“

Додадени 2 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Други Интереси: Јазична исправка, replaced: базиран → заснован
с (→‎top: Исправка на датумски формат, replaced: mf=y → df=y)
с (→‎Други Интереси: Јазична исправка, replaced: базиран → заснован)
 
Брин се појави во [[телевизиски емисии]] и многу [[документарни филмови]]. Во 2004 година, тој и Лери Пејџ биле именувани за лица на неделата од [[ABC]]. Во јануари 2005 година бил номиниран за еден од [[Светскиот економски форум]] млади глобални лидери. Тој и Пејџ исто така се извршни продуценти на филмот [[Скршени стрели]], [[2007 година]].
Во јуни 2008 година, Брин инвестирал 4.500.000$ во вселенски авантури, во [[Вирџинија]], компанија базираназаснована на вселенски туризам. Неговата инвестиција ќе служи како депозит за резервација на еден од вселенските Авантуристички летови во 2011 година.
 
Брин е член на [[AmBAR]], мрежна организација за руски бизнис професионалци (и иселеници и имигранти) во [[Соединетите Американски Држави]]. Тој има зборувано на многу јавни настапи.