Разлика помеѓу преработките на „Медиум (ТВ серија)“

с
→‎top: Јазична исправка, replaced: базиран → заснован
с (Јазична исправка, replaced: NBC → NBC‏‎ (2) using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: базиран → заснован)
}}
 
'''''Медиум''''' е американска драмска телевизиска серија за жена која работи како медиум истражител во канцелариите на [[јавниот обвинител]]. Серијата е базираназаснована на животот на [[Алисон Дубоа]], критикувана контроверзна личност која тврди дека користи [[психички сили]] за да помогне на локалните власти.
 
Серијата е создадена од [[Глен Гордон Керон]], а продуцирана од [[Picturemaker Productions]] и [[Gramment Productions]] во асоцијација со [[CBS Paramount Television]].