Андријана Јаневска: Разлика помеѓу преработките

Нема опис на уредувањето
|past_members =
}}
'''Андријана Јаневска''' (родена на [[6 декември]] [[1981]] година) е позната [[Македонци|македонска]] [[пејач]]ка и [[музичар]]ка.<ref>{{Наведена мрежна страница|url=https://web.archive.org/web/20120511043900/http://mmm.com.mk/?ItemID=2F83F96E92EBB440A13EB201C5C8FBE5|title=Андријана Јаневска|date=2012-05-11|work=web.archive.org|accessdate=2020-10-05}}</ref>
 
== Животопис ==
338

уредувања