Разлика помеѓу преработките на „Бенџамин Френклин“

с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија
с (Правописна исправка, replaced: се до → сè до , се додека → сè додека)
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија)
[[Категорија:Добитници на Коплиевиот медал]]
[[Категорија:Почесни членови на Петербуршката академија на науките]]
[[Категорија:Изумители на писма]]