Предлошка:ODNBsub: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Македонско име на предлошката, replaced: {{Documentation}} → {{документација}}
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: {{link note|note=бара {{#ifeq: {{{sentence|no}}} | yes | П | п }}ретплата или [http://www.oup.com/oxforddnb/info/freeodnb/libraries/ ч...)
 
с (→‎top: Македонско име на предлошката, replaced: {{Documentation}} → {{документација}})
 
{{link note|note=бара {{#ifeq: {{{sentence|no}}} | yes | П | п }}ретплата или [http://www.oup.com/oxforddnb/info/freeodnb/libraries/ членство во британска јавна библиотека] {{#ifeq: {{{sentence|no}}} | yes | . | }}}}<noinclude>
 
{{документација}}
{{Documentation}}
</noinclude>