Димитар Циев: Разлика помеѓу преработките

Одземени 28 бајти ,  пред 2 години
с
И тогаш и денес била Македонија.
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Животопис: Јазична исправка, replaced: == Биографија == → == Животопис ==)
с (И тогаш и денес била Македонија.)
|опис=
|роден-дата= {{роден на||јануари|1939}}
|роден-место= {{роден во|Струмица|}}, [[СФРЈСР Македонија]] денешна, [[Република МакедонијаСФРЈ]]
|починал-дата=
|починал-место=