Разлика помеѓу преработките на „Маја Апостолоска“

дополнување
(дополнување)
'''Маја Апостолоска''' (родена на [[7 декември]] [[1976]] год.) е македонска поетеса и, книжевна критичарка и есеистка. Дипломирала општа и компаративна книжевност на Филолошкиот факултет „Блаже Конески“ - Скопје, каде моментално е магистрантка по македонски јазик и лингвистика. Уредничка е на списанието за книжевност, уметност и култура „Книжевно житие“.
 
==Литературно творештво==
104

уредувања