Разлика помеѓу преработките на „Помош:Разговорна страница“

с
→‎Дали можам да правам што сакам на мојата разговорна страница?: Правописна исправка, replaced: неможе → не може
с (→‎Други забелешки: Јазична исправка, replaced: префикс → претставка)
с (→‎Дали можам да правам што сакам на мојата разговорна страница?: Правописна исправка, replaced: неможе → не може)
Повеќете корисници ги третираат личните разговорни страници како обични и ги архивираат содржините повремено во лична подстраница.
 
Слободно уредете ја вашата лична страница според вашиот вкус, но имајте во предвид дека вашата разговорна страница служи пред се за комуникација на други корисници со вас. Некој може да се налути ако неможене може да ја користи за таа намена.
 
== Како да се одржува двонасочен разговор ==