Разлика помеѓу преработките на „Чичока“

Додаден 1 бајт ,  пред 1 година
с
→‎Употреба: Правописна исправка, replaced: неможе → не може
с (→‎Особености: Јазична исправка, replaced: ==Карактеристики== → == Особености ==)
с (→‎Употреба: Правописна исправка, replaced: неможе → не може)
Чичората е еден вид на сончоглед од Америка. Растението поради нејзиниот корен кој се јаде, денес се одгледува низ целиот свет. Расте до три метри височина, цветаат жолти цветови и е неверојатно здрав.
 
Чичоката спаѓа во многу хранлив зеленчук со ниска енергетска вредност. Во 100 грама чичока има 70 kcal. Содржи 17% јаглехидрати, 1.5% белковини и 0.2 % масти.Од витамини, чичоката содржи витамини од групата Б, витамин Д и Ц, како и бета каротин (провитамин на витаминот А).Од минерали, чичоката содржи калиум и фосфор. За чичоката е карактеристично што содржи есенцијални аминокиселини, кои самиот организам неможене може да ги произведе, а кои се неопходни за нормално функционирање на скоро сите витални билошки функции на организмот.
 
До скоро време овој зеленчук бил непознат, а своето место во исхраната го обезбедил поради содржината на инулинот – несварливо растително влакно. Кртолите содржат инулин, поради што се извонредна замена за компирот и се препорачуваат во исхраната на дијабетичарите.