Општина Делогожди: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
mk.wikipedia.org/wiki/Општина_Делогожди
Нема опис на уредувањето
Ред 2:
| име=Општина Делогожди<br><small>денес дел од [[Општина Струга]]</small>
| седиште=[[Делогожди]]
| слика мапа=Map of Delogoždi Municipality.svg
| положба опис=Сликата за местоположба на поранешната Општина Делогожди.
| слика грб=
| слика знаме=
| население=7.884<ref name="попис" />
| површина=н.п.
448

уредувања