Општина Делогожди: Разлика помеѓу преработките

mk.wikipedia.org/wiki/Општина_Делогожди
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
(mk.wikipedia.org/wiki/Општина_Делогожди)
| слика грб=
| слика знаме=
| население=65617.884<ref name="попис" />
| површина=н.п.
| густина=н.п.
 
==Население==
Според последниот попис од [[2002]] година, Општина Делогожди има 65617.884 жителжители<ref name="попис">{{наведена мрежна страница
| url=http://www.stat.gov.mk/publikacii/knigaX.pdf
| title=Попис на Македонија
245

уредувања