Разлика помеѓу преработките на „Роберт Емет“

Додадени 64 бајти ,  пред 2 месеци
с
(Создадена страница со: {{Infobox military person | name = Роберт Емет | birth_date = {{birth date|df=y|1778|03|04}} | death_date = {{death date and age|df...)
 
с (ставена Категорија:Ирски револуционери користејќи го HotCat)
 
{{Authority control}}
 
[[Категорија:Ирски револуционери]]