Емилија: Разлика помеѓу преработките

Одземени 22 бајти ,  пред 1 година
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
}}
 
'''Емилија''' ({{роден во|Галабово}}, {{роден на|21|март|1982}}) — бугарска поп-фолк пејачка.
 
== Дискографија ==
 
=== Албуми ===
* -{ [[Весело момиче]]}- (2001)
* -{ [[Нежни устни]]}- (2002)
* -{ [[Ангел в нощта]]}- (2004)
* -{ [[Самотна стая]]}- (2005)
* -{ [[Мисли за мен]]}- (2006)
* -{ [[Целувай ме – Best Ballads]]}- (2007)
* -{ [[Родена съм да те обичам]]}- (2008)
* -{[[Така ми харесва]]}- (2010)
* -{ [[Смелите си имат всичко]]}- (2012)
* -{ [[Ех, Българийо, красива]]}- (2015)
* -{ [[Акула (албум)|Акула]]}- (2020)
 
915

уредувања