Хибридизација (хемија): Разлика помеѓу преработките

с
Бот Менува: de:Hybridorbital
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Дополнување)
с (Бот Менува: de:Hybridorbital)
[[bs:Hibridizacija orbitala]]
[[cs:Hybridizace orbitalů]]
[[de:Hybrid-OrbitalHybridorbital]]
[[en:Orbital hybridisation]]
[[es:Hibridación (química)]]
6.250

уредувања