Разлика помеѓу преработките на „Планетите во астрологијата“

Нема измена во големината ,  пред 12 години
с
с
(линк поправка)
с (с)
Психолошки, Плутон е поврзан со нашето несвесно, со репродукцијата, но и со трансформацијата: смртта и воскреснувањето. Позицијата на Плутон во [[натална астрологија|наталната карта]] покажува на кое поле е потребна трансформацијата во нашиот живот.
 
Негов метал е [[плутониумотплутониум]]от.
 
Плутон владее со знакот [[Скорпија (хороскопски знак)|Скорпија]].