Разлика помеѓу преработките на „Карлсон од покривот“

дополнување
с
(дополнување)
'''Карлсон од покривот''' или '''Карлсон кој живее на покривот''' ([[шведски]]: ''Lillebror och Karlsson på taket'') - книга за деца на шведската писателка [[Астрид Линдгрен]], првобитно објавена во 1955 година.
 
==Содржина==