Разлика помеѓу преработките на „Киевски Рус“

Додадени 17 бајти ,  пред 1 година
|s3=Kingdom of Galicia–Volhynia
|flag_s3=Alex K Halych-Volhynia.svg
|image_coat = AlexCoin Kof KievanYaroslav Rus.the Wise (reverse).svg
|image_map = Location of Kyivan Rus.png
|image_map_caption= Карта на подоцнежна Киевска Русија (по смртта на Јарослав Први во 1054 година).
193

уредувања