Разлика помеѓу преработките на „ХНК Хајдук Сплит“

Нема измена во големината ,  пред 7 месеци
нема опис на уредувањето
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (2))
| mgrtitle = Тренер |
| league = [[Прва Хрватска лига|1. ХНЛ]] |
| season = [[2018–192019–20 Прва Хрватска лига|2018–192019–20]]
| position = 45-ти |
| website = http://hajduk.hr/
| pattern_la1= |pattern_b1=_nyskylinersh|pattern_ra1=
541

уредување