Коритски Камен: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Исправка на параметарски имиња, replaced: Инфокутија за планински врв → Инфокутија Планински врв, Име → име, Слика → слика, Објаснувањ
[проверена преработка][проверена преработка]
с →‎top: Додадена категорија
с →‎top: Исправка на параметарски имиња, replaced: Инфокутија за планински врв → Инфокутија Планински врв, Име → име, Слика → слика, Објаснувањ
Ред 1:
{{Инфокутија за планинскиПланински врв
| Имеиме = Коритски Камен (Тисовички Врв)
| Сликаслика = Коритски Камен-Тисовички Врв.jpg
| Објаснување за сликатаопис = Поглед на Корички Камен од падината на [[Османбежица]]
| Висинависина = 1441
| Локацијаместо = {{МАК}}
| Веригавенец = [[Голешница]] ([[Мокра]])
| истакнатост =
| Важност =
| координати =
| Координати =
| Прво освојувањепрво_освојување = непознато
| без_помошен_со_кислород =
| Без боци со кислород =
| самостојно_освојување =
| Соло освојување =
| најлесна_патека =
| Најлесна патека =
}}