Разлика помеѓу преработките на „ФК Легија Варшава“

нема опис на уредувањето
| mgrtitle = Тренер |
| league = [[Екстракласа]]
| season = [[Екстракласа 20182019-1920|2018–192019–20]]
| position = Екстракласа, 2-ри1.
| website = http://legia.com/
| pattern_la1 = _blackborder
541

уредување