Разлика помеѓу преработките на „ФК Гурник Забже“

нема опис на уредувањето
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (3))
секретар = {{знамеикона|Полска}} Marcin Brosz |
лига = [[Екстракласа]] |
сезона = 20182019-1920 |
позиција = 119.
}}
 
542

уредувања