Разлика помеѓу преработките на „Средношколски мјузикл 3: Сениорска година“

с
нема опис на уредувањето
с
Во ова продолжение, двата протагониста, Трој и Габриела се соочуваат со фактот дека ќе се разделат на крајот на годината и кога ќе треба да одат на различни факултети. Трој и Габриела заедно со останатите јунаци се соочуваат со сите нивни стравови, надежи и планови за нивната иднина.
 
Во првите три дена, ''Средношколски мјузикл 3: Сениорска година'' доби 42 милиони долари во Средна Америка и додатни 40 милиони на другите места, што го преминува рекордот за најголем викенд на прикажување мјузикл.<ref>http://www.reuters.com/article/filmNews/idUSTRE49M98K20081026</ref>
 
== Синопсис ==
13.850

уредувања