Разлика помеѓу преработките на „Голи Рид (Смоквица)“

с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Инфокутија Археолошко наоѓалиште во Македонија |име= Голи Рид |слика= |опис= | lat_dir=N...)
 
с
*[[Мраморот (Смоквица)|Мраморот - Манастир]] - населба и некропола од [[доцна антика|Доцната антика]];
*[[Мушница (Смоквица)|Мушница]] - населба од доцноантичкото време;
*[[Падарница (Смоквица)|Падарница]] - населба од доцно античкотодоцноантичкото време;
*[[Св. Димитрија (Смоквица)|Св. Димитрија]] - [[осамен наод]] од римското време;
*[[Св. Илија (Смоквица)|Св. Илија]] - [[Црква (објект)|црква]] од [[Среден век|Средниот век]];