Разлика помеѓу преработките на „Сикизам“

Додадени 114 бајти ,  пред 1 година
#WPWP #WPWPMK
с (Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на религијата → религија-никулец using AWB)
(#WPWP #WPWPMK)
 
{{внимание}}
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[File:GuruNanakFresco-Goindwal.jpg|thumb|Гуру Нанак го открил Сикизмот.|alt=|262x262px]]
 
'''Сикизмот''' се темели на вербата во еден [[бог]] и на циклусот на повторно раѓање. [[Бог]] е вечниот гуру, кој им дава вдахновение на сите верски учители.
 
1.243

уредувања