Разлика помеѓу преработките на „Мајли Сајрус“

Додадени 136 бајти ,  пред 1 месец
#WPWPMK #WPWP
с (→‎top: Исправка на датумски формат, replaced: октомври, 2 → октомври 2)
(#WPWPMK #WPWP)
 
== Кариера ==
[[Податотека:Miley Cyrus Wonder World concert at Auburn Hills 07.jpg|лево|thumb|200px|Мајли во 2009 година]]
Мајли има своја ТВ серија "[[Хана Монтана]]" која за првпат се прикаживала на каналот "[[Дизни]]". Сега Хана Монтана е позната ширум светот и некои луѓе наместо Мајли Сајрус ја познаваат како Хана Монтана.Серијата Хана Монтана има 3 сезони и се снима 4.Исто така Мајли е позната пејачка која има 4 албуми:Meet Miley Cyrus(2007,Breakout(2008),The time of our lives(2009) и I Can't Be Tamed (2010).Таа исто така има и снимено филм "Хана Монтана".Има уште еден филм снимено "The last song".Таа го има позајмено и гласот во цртанот "Bolt".Taa исто така има песна наречена "Send it on" која ја пее со Селена Гомез,Деми Ловато и Џонас Брадерс.Со таа песна тие помогнаа во еден проект за чување на природата.