Разлика помеѓу преработките на „Селена Гомес“

Додадени 120 бајти ,  пред 2 месеци
с (→‎top: Исправка на датумски формат, replaced: октомври, 2 → октомври 2)
 
=== 2009-до сега: Selena Gomez & the Scene ===
[[Податотека:Selena Gomez (24087247716).jpg|десно|thumb|200px|Селена на настап во 2011]]
Формиран во 2009 година Selena Gomez & the Scene е [[тинејџерски поп]] бенд кои го сочинуваат Селена Гомес-пејачка, Етан Робертс свири на гитара, Џои Клемент на бас, Грег Гарман на тапани, и Ден Форест на синтисајзер. “Kiss & Tell“ е деби студискиот албум на бендот и беше издаден на 29 септември 2009 година од [[Холивуд Рекордс]]. На 5 март 2010 година албумот добил златна сертификација од РИАА, а синглот "Naturally" добил сертифицирана платина од РИАА на 15 јули 2010 година. Вториот албум на бендот ''[[“A Year Without Rain“]]'' беше издаден на 17 септември 2010 година. Овој албум дебитираше на 4 место на [[Билборд 200]] топ листата со продадени 66 000 копии. На 19 јануари 2011 година албумот добил сертифицирано злато од РИАА. Третиот албум на на бендот ''[[“Кога сонцето заоѓа“]]'' , претходно насловен “Другата страна“ треба да излезе на 28 јуни 2011година. Гомес преку нејзиниот официјален твитер изјави дека нивниот водечки сингл ќе биде насловен [["Кој вели"]]. Синглот претходно бил закажан во живо на премиерата на [[“Во воздух“]] со [[Рајан Сикрест]] на 10 март, но бил објавен два дена порано на 8 март. Придружниот видео запис, кој бил режиран од [[Крис Еплбаум]], имаше премиера на 11 март на Дизни Каналот. Синглот ќе добие сертифицирано злато од РИАА на 9 јуни 2011 година.