Суровина: Разлика помеѓу преработките

Додаден 131 бајт ,  пред 1 година
#WPWPMK #WPWP
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB)
(#WPWPMK #WPWP)
 
[[File:Latex - Hevea - Cameroun.JPG|thumb|right|[[Латекс]] собран во [[замка]] од [[гумено дрво]]]]
'''Суровина''' — основен [[материјал]] кој се преработува со цел да се добијат [[стоки]] ([[производ]]и или [[полупроизвод]]и).<ref>{{ДРМЈ|суровина}}</ref>
1.682

уредувања