Википедија:За Википедија: Разлика помеѓу преработките

Βωωη
с (Отстрането уредувањето на 79.126.170.32 (разговор), вратено на последната верзија на Bjankuloski06)
(Βωωη)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
{{В:Вовед|1=врска|2=кутија|3=врска|4=обично|содржина=
[[Податотека:Wikipedia-logo.png|десно|80п|врска=|alt=]]ωωηηη
===<big>'''Википедија е едно од најпосетуваните места на семрежјето'''</big>===
Википедија формално започна во јануари 2001 како проект за создавање на '''енциклопедија со [[Отворена содржина|слободна содржина]]''' кон која секој може да даде придонес. Години потоа, страниците на Википедија се појавуваат на врвот од скоро секое пребарување на Google. Википедија стана првото место каде што милиони луѓе одат за да научат некој факт набрзина или за да започнат некое пошироко истражување.
Анонимен корисник