Клуб 27: Разлика помеѓу преработките

Додадени 98 бајти ,  пред 2 години
#WPWPMK #WPWP
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
(#WPWPMK #WPWP)
[[Податотека:Nirvana around 1992.jpg|мини|Курт Кобејн, 1992година]]
'''Клуб 27''' — израз кој се користи за музичари, актери и артисти кои починале во 27та година од нивниот живот. Во Клубот 27 први се вброиле [[Брајан Џонс]], [[Џими Хендрикс]], [[Џенис Џоплин]] и [[Џим Морисон]] кои починале на 27 години во период од две години. Исто така во клубот се вбројува и Курт Кобејн. Неговата сестра тврдела дека Кобејн уште како дете сакал да биде член на овој клуб.
 
438

уредувања