Разлика помеѓу преработките на „Богота“

Додадени 4 бајти ,  пред 9 месеци
ситна поправка
(#WPWPMK #WPWP)
(ситна поправка)
 
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Богота''' е главен град на [[Колумбија]] а воедно и најголем град во истоимената држава.
[[Податотека:Flag of Bogotá.svg|мини|ЗнамеЗнамето на Богота]]
{{гео-никулец}}