Разлика помеѓу преработките на „Богота“

Додадени 82 бајти ,  пред 9 месеци
#WPWPMK #WPWP
с (→‎top: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на географијата → гео-никулец using AWB)
(#WPWPMK #WPWP)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Богота''' е главен град на [[Колумбија]] а воедно и најголем град во истоимената држава.
[[Податотека:Flag of Bogotá.svg|мини|Знаме на Богота]]
 
{{гео-никулец}}
 
1.125

уредувања