Разлика помеѓу преработките на „Нишапур“

Додадени 103 бајти ,  пред 1 година
#WPWPMK #WPWP
(Одбиена последната промена (од Velichovskas) и ја поврати преработката 3573192 на CommonsDelinker)
Ознака: Рачно отповикување
(#WPWPMK #WPWP)
[[Податотека:Iran location map.svg|мини|Локација на Иран, Нашапур]]
'''Нишапур''' е град во [[Иран]]. Во градот има 205,972 жители.
 
376

уредувања