Разлика помеѓу преработките на „Јужноцентрален африкански црн носорог“

#WPWP #WPWPMK
с (→‎Популации: Правописна исправка, replaced: 1980тите → 1980-тите using AWB)
(#WPWP #WPWPMK)
{{Taxobox
| name = Јужноцентрален африкански црн носорог
[[Податотека:Ngorongoro Spitzmaulnashorn edit1.jpg|мини|Јужноцентрален африкански црн носорог]]
| status = CR
| trend = increasing
338

уредувања