Разлика помеѓу преработките на „Евдикоти“

Додадени 77 бајти ,  пред 1 година
#WPWP #WPWPMK
с (→‎Поделба: Јазична исправка, replaced: префиксот → претставката (2))
(#WPWP #WPWPMK)
[[Податотека:Senecio angulatus 003.jpg|мини|Евдикоти]]
{{автоматска таксокутија
| fossil_range = рана [[креда (период)|креда]] - денес
338

уредувања