Разлика помеѓу преработките на „Изгревно Езеро“

нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
{{Инфокутија ледничко езеро
|име=Изгревно (Корапско) Езеро
|слика=[[Податотека:File:Изгревно Езеро на Кораб.jpg|250px]]
|координати=
|површина=