Разлика помеѓу преработките на „Нишапур“

Одземени 556 бајти ,  пред 1 година
Одбиена последната промена (од Velichovskas) и ја поврати преработката 3573192 на CommonsDelinker
(#WPWPMK #WPWP)
(Одбиена последната промена (од Velichovskas) и ја поврати преработката 3573192 на CommonsDelinker)
Ознака: Рачно отповикување
{{multiple image
| header = Umayyad Nishapur
| align = left
| image1 =Silver dirham LACMA M.2002.1.446 (1 of 2).jpg
| width1 = 150
| alt1 =
| caption1 = Монета Нишапур، 709 AD
| image2 =Silver dirham LACMA M.2002.1.446 (2 of 2).jpg
| width2 = 150
| alt2 =
| caption2 = Монета Нишапур، 709 AD
}}
{{multiple image
| header = Pottery Nishapur
| align = left
| image1 =Bowl LACMA M.68.22.2 (1 of 3).jpg
| width1 = 180
| image2 =Bowl LACMA M.68.22.10 (1 of 2).jpg
| width2 = 190
}}
'''Нишапур''' е град во [[Иран]]. Во градот има 205,972 жители.