Разлика помеѓу преработките на „Прасето Гицко“

Одземени 37 бајти ,  пред 1 година
#WPWP #WPWPMK
с (→‎Надворешни врски: Замена со функционална предлошка за Ризницата, replaced: {{Commons category}} → {{рвр-авто}})
(#WPWP #WPWPMK)
Ознака: Отповикано
{{Infobox character
| name = Прасето Гицко
| image = [[File:porkyPorky pigPig.jpg|200px|Прасето Гицко.]]svg
| caption = Прасето Гицко
| first = ''[[Немам капа]]'' (2 март, 1935)
338

уредувања