Разлика помеѓу преработките на „Теночтитлан“

Одземен 1 бајт ,  пред 3 месеци
нема опис на уредувањето
 
|symbol_type = Глиф
|image_map = TenochtitlanModel.JPG
|image_map_caption = Модел на храмот област Тенохтитлан кај [[[Museo Nacional de Antropología | Национален музеј за антропологија]]
|s1 = Ацтечка империја
|flag_s1 = Aztec Triple Alliance.png}}
627

уредувања